Vitajte v sekcii často kladených otázok.

Spísali sme pre Vás odpovede na najčastejšie otázky s ktorými sa stretávame. Dúfame, že Vám pomôžu. Ak budete mať iné otázky, neváhajte nás kontaktovať pomocou kontaktného formuláru, prípadne cez LiveChat.

Fotenie nehnuteľností

Fotenie nehnuteľností vykonávame pomocou mobilného telefónu zn. Apple so širokouhlým záberom tak, aby sa do fotografie zmestilo čo najviac detailov. K tomu používame stabilizátor zn. DJI Osmo mobile 4 combo – aby boli fotografie a videá ešte kvalitnejšie. Externý pracovník pre nás zabezpečuje aj letecké zábery pomocou drona zn. Xiaomi – FIMI X8. Lietať však môžeme len v prípade vhodných letových podmienok. Vyhradzujeme si právo nelietať nad zakázanými oblasťami, v prípade nepriaznivých letových podmienok, v husto zastavaných oblastiach a iných nevhodných podmienkach. Túto službu poskytujeme ako nadštandard.

Pomôže Vaša realitná kancelária pri vybavení hypotekárneho úveru?

Spolupracujeme s finančnými poradcami, ktorí Vám prednostne a profesionálne pomôžu pri vybavení hypotekárneho úveru. Navrhnú konkrétne riešenie pre klienta s ohľadom na jeho finančné možnosti.

Na ktorých realitných portáloch inzerujete?

Ako realitná kancelária vnímame ako základ a neoddeliteľnú súčasť nášho marketingu práve realitné inzertné portály. Ide najmä o tieto:

Nehnutelnosti.sk

Topreality.sk Reality.sk

Byty.sk

Novostavby.sk

Tieto portály sú najviac esenciálne pre marketing a predaj nehnuteľnosti. Inzerujeme aj pomocou Facebooku, kde sme členmi v takmer 100 realitných skupinách. Váš inzerát bude mať dosah približne na 30-40 tisíc používateľov Facebooku a na realitných portáloch, kde je návštevnosť viac ako 25 tisíc užívateľov denne dosiahne taktiež skvelé výsledky.

Kto zabezpečí predaj nehnuteľnosti?

Po telefonickej dohode príde na miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza realitný agent s asistentom. Asistent si nafotí Vašu nehnuteľnosť, prípadne urobí letecké zábery* pokým Vám sa bude venovať realitný agent a nastavovať stratégiu predaja a zisťovať od Vás obligatórne informácie o nehnuteľnosti.

Ako postupovať ak chcem využiť Vaše služby?

Stačí, ak nás kontaktujete cez náš kontaktný formulár na webe, využijete LiveChat, prípadne nám zavolajte a dohodneme s Vami postup v prípade uzatvorenia dohody.

Ako dlho trvá predaj nehnuteľnosti?

Dĺžka predaja sa samozrejme nedá odhadnúť. Záleží však najmä na stanovenej cene a lokalite. Aby sme spravili všetko pre rýchly predaj, uverejňujeme ponuky pravidelne na najnavštevovanejších slovenských realitných portáloch.

Ako dlho trvá prepis nehnuteľnosti?

Dĺžka prepisu je závislá od viacerých faktorov. Tým najdôležitejším je spôsob platby. Ak je transakcia vykonaná v hotovosti, resp. prevodom, je proces výrazne rýchlejsší.

Ak je proces realizovaný hypotekárnym úverom, čaká sa na schválenie a podpis zmlúv.

Prípadné ťarchy na nehnuteľnosti nedokážeme však nijako urýchliť. Doba prepisu na katastrálnom úrade je 30 dní, v prípade zrýchleného konania je to 15 dní.

Poskytuje Vaša realitná kancelária výkup nehnuteľností?

Žiaľ, túto službu neposkytujeme. Môžeme Vám však pomôcť s predajom Vašej nehnuteľnosti.

Aktualizované 26.1.2021